Skoj

Kvinnan kan inte sluta skratta i tunnelbanan – 1 minut senare brister det samman totalt

av nuntium
26 oktober, 2017

Finns det någonting som smittar av sig lika mycket som ett gott skratt? Jag skulle säga att det inte gör det. Du vet säkerligen vad jag menar. Någon börjar skratta för att sen sak är kul, sedan så sitter plötsligt alla och skrattar men sen när man frågar vad man skrattar åt är det ingen som har en aning.

Det är just av den här anledningen som jag gillar leenden och skratt så mycket. När man får dela glädjen tillsammans med andra så känns det ännu bättre.

Annons

I det här klippet som nästan setts 7 miljoner gånger får vi verkligen bevis på att delad glädje är dubbel glädje.

Det är en grå höstdag i november i en tunnelbanevagn i Berlin. En kvinna står och tittar på någonting som är väldigt intressant i mobilen.

Vad som visas på skärmen är oklart, men en sak som vi är säkra på är att det är någonting som är hysteriskt roligt. Från ingen stans så börjar kvinnan att fnissa. Hon gör allt för att inte skratta men det går inte – det dröjer inte alls länge förrän hon brister ut i ett högljutt skratt. Och hon kan inte sluta skratta heller!

Plötsligt så börjar medpassagerarna runtikring också skratta. Trots att de inte vet vad de roliga är. De människor som sitter och kollar på med skeptiska blickar kan inte själva heller hålla sig och snart är det en riktig skrattfest i vagnen!

Det är underbart att se och ett väldigt tydligt tecken på att det är ett leende på läpparna som vi behöver.

Klippet kan upplevas lite segt i början men jag rekommenderar dig att följa med hela vägen till slutet. För ju längre klippet går desto svårare blir det att själv hålla sig för skratt!

Se klippet här:

Kunde du hålla dig för skratt? Misstänkte väl det! Dela med dig av klippet till dina vänner så de också får sig ett gott skratt.

Annons
Dela på Facebook