Efter tunga åren: Här är Ola-Connys underbara kärlekslycka
Här är glada nyheter om Ola-Conny.
Ola-Conny Wallgren – våran alldeles egna favorit från Gekås Ullared.
I samband med hans medverkan i realityprogrammet ”Ullared” som sänds i Kanal 5, där vi får följa allt som händer i varuhuset Gekås, har vi fått chansen att lära känna Ola-Conny lite bättre.
Medarbetaren Ola-Conny blev snabbt en av de största profilerna och serien har gjort honom till en liten kändis.
I programmet Hyséns som också sänds på Kanal 5 så visade Ola-Conny upp sin nya kärlek. Han passade även på att berätta om den stora kärlekslyckan!
Det var under förra veckans program av ”Hyséns” som Ola-Conny, 54, presenterade sin nya sambo Camilla, 37.
Anledningen till att Ola-Conny medverkade i Glenn Hyséns program var eftersom dem lärt känna varandra under inspelningen av ”Farmen VIP”, som Glenn vann.
I en tidigare intervju med Aftonbladet har Ola-Conny berättat att han varit singel i två års tid. Det var en tuff period då hans mamma även gick bort.
Nu är Ola-Conny kär igen
Men nu är Ola-Conny kär igen! Camilla förklarar i programmet att dom träffades i Ullared.

Källa: Kanal5
– Jag och Ola-Conny träffades när jag var på genomresa. På den vägen är det, säger Camilla i programmet.
När Ola-Conny ska beskriva kärleken till varandra använder han följande ord:
– Det brände på. Eller till. Det blev en gnista kan man säga, säger Ola-Conny.
Vi önskar Ola-Conny och Camilla all lycka till i framtiden!
